KAPAT× Telefon +90 555 002 64 71

 

                     METROPOL BÖCEK İLAÇLAMA

 

 

     BİYOSİDAL ÜRÜN NEDİR

 

Biyosidal kelimesinin anlamı kelime anlamını inceleyecek olursak, Latince kökenli olup kısaca canlı (biyo) öldürmek (sidal) demektir. Biyosidal ürün nedir? diye sorulduğu zaman kısaca canlı öldürücü cevabını verebiliriz. Bahsedilen ürünler insanların eğitim gördükleri, çalıştıkları kısacası yaşadıkları ortamda bulunan ancak ortamda bulunulması istenmeyen şeyleri yok etmeye, oradan uzaklaştırmaya yarar. Bu zararlı olarak kabul edilen maddeleri biyosidal maddeler, ya yok ederek ya uzaklaştırarak def eder ya da bunlar böcek gibi canlılarsa bir hedefte toplanmalarını sağlayarak etkide bulunur. Bu zararlı olarak kabul edilen şeyler akarlar, sivrisinekler, hamam böcekleri, fareler, haşereler gibi insan sağlığını olumsuz etkileyebilecek canlılar olabilir. Bu gibi ürünleri yanı sıra birçok sektörde kullanılmakta olan dezenfektan materyaller de biyosidal ürün olarak adlandırılmaktadır.

 

      BİYOSİDAL ÜRÜN KULLANIM ALANLARI

 

Biyosidal ürünlerin kullanım alanları bir hayli geniştir. Daha çok zararlılar olarak adlandırılan parazit canlıları yaşam alanlarından uzaklaştırmak için kullanılır. Bunların yanı sıra içme sularını dezenfekte etmek için kullanılan tipleri vardır. Bunlardan başka gıda sektöründe de sıklıkla kullanılmakla beraber hastane içerisinde de kullanılırken rastlayabiliriz. Bu gibi sektörlerde yüzey dezenfektan formları sıklıkla kullanılmaktadır. Peki, biyosidal ürün nedir? diye soracak olursak bunun cevabı kelime anlamı olarak canlı öldüren demektir. Bu ürünler yaşamakta olan gözle görülür olan ya da gözle görülemeyen, insan sağlığı için zararlı olabilecek canlıları, bu yaşam alanlarından uzaklaştırmaya yarar.

       BİYOSİDAL ÜRÜN ÇEŞİTLERİ

 

Yazımızda biyosidal ürün nedir? kullanım alanları nelerdir? Gibi soruların cevaplarını vermeye çalıştık. Şimdi de çeşitlerinin ne olduğundan bahsedelim. İnsan sağlığı düşünülerek kullanılan bu maddeler, haşere kovucular, insektisitler, rodentisitler, odun koruyucular, koruyucu maddeler ve dezenfektanlar olarak ifade edilebilir. Biyosidal ürünlerin evlerde kullanılmak için üretilen tipleri de vardır ve sıklıkla kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra birçok biyosidal ürün tipleri de bitkileri koruma amacıyla kullanılır. Bu tip ürünler insan sağlığını iyileştirmek amaçlı olarak üretilmiş kimyasal maddelerdir. Bu kimyasalların kuruluşlarda kullanılabilmesi için bazı yönetmelikler vardır ve kullanan kişilerin bu yönetmeliklere uyması gerekmektedir. Bilinçsiz kullanım insan sağlığını tehdit altına sokabilir.

 

 

 

admin admin, 09.11.2016 | Posted in Home